Po świętach

Okres świąteczny to był dla mnie czas w którym był akurat po tygodniowym urlopie wróciłam do pracy. Bardzo dbałam o siebie i pilnowałam higieny czasu pracy aby ten tydzień tak organizować aby zachować jak najdłużej efekty wypoczynku urlopowego. W środę miałam terapię u psychologa i nawet bardzo mnie w tym wspierał bym pilnowała czasu pracy, abym była asertywna i dbała o higieniczny tryb życia oraz równowagę między pracą a wypoczynkiem. To udało mi się osiągnąć do dziś, chociaż mija już 2- gi tydzień po urlopie. Jednak jak to w życiu bywa, jak się ucieszę i pochwalę się, że coś idzie dobrze, to później pojawiają się trudne dni, albo tzw. „klapa na całej linii” we wszystkim.

W pracy bardzo mi trudno radzić sobie z obowiązkami, mam potworny ból głowy i tym bardzie dbam aby wcześnie iść do pracy, póki rano jeszcze jakoś się trzymam i jakoś dotrwać do końca pracy. Sięgam czasem po wspomagacz uspokajający, bo nie radzę sobie z lękiem i z nerwami. To dlatego też ciężko mi cokolwiek robić po południu, tak bardzo jestem zmęczona. Mam problem aby skupić się na czymś konkretnym. To zauważyłam zresztą już przed świętami kiedy to w Wielki Piątek Wielką Sobotę tylko upiekłam ciasta i trochę sprzątnęłam i na nic więcej nie miałam siły, dobrze, że kilka potraw obiadowych przygotowałam sobie jeszcze wcześniej i zamroziłam.

Jakoś trudno mi zaakceptować w takich sytuacjach swoją nieporadność, bo jeszcze rok temu było inaczej, sprytnie i szybko potrafiłam w 2 dni przed świętami przygotować wszystko i ogarnąć porządki. Ale to było przed udarem, to było przed…

Terapeuta w poprzedni czwartek (miałam tak się złożyło po tygodniu kolejne spotkanie), że muszę dbać o zdrowie, muszę pamiętać o tym, że jestem w grupie dużego ryzyka kolejnego udaru (NADAL) i nie wolno mi robić nic na 5 – wystarczy na 3, muszę więcej odpoczywać, szukać takich form odpoczynku, które dają mi najwięcej radości, więc czytam, oglądam filmy i staram się leniuchować i uczyć się, że mam do tego prawo, ba nawet mam taki obowiązek aby dbać o swoje zdrowie.